Олексій Суханов: «Журналісту необхідно постійно перебувати у пошуку інформації»

Published Tue, 7 February 2017, 16:48

Вдруге «Медіа Майстерня» телеканалу «Україна» приймає студентів – 12 осіб, які пройшли суворий відбір і творчий конкурс, з палаючими очима і великою кількістю запитань прийшли в «свята святих» телеканалу – студію новин.

Як і належить, їх зустрів головний редактор телеканалу «Україна» Юрій Сугак – професіонал з багаторічним досвідом створення новинного контенту. Зимовий курс 2017 відрізняється розширеною програмою. Крім практичних майстер-класів з журналістики телевізійних новин, студенти будуть проходити заняття з журналістики в сфері life style. Практику для учнів «Медіа Майстерні» запланували на рейтингових передачах «События» та «Ранок з Україною».

Перше вступне заняття відбулося у вільній формі, без домашніх завдань і складних задач – творча зустріч з теле- і радіоведучим з багаторічним послужним списком (стаж роботи в медіа понад 20 років), володарем премії «Телетріумф», інтелектуальною і глибокою людиною Олексієм Сухановим. З 2012 року Олексій – незмінний ведучий найрейтинговішого ток-шоу країни «Говорить Україна» на нашому телеканалі.

Півтори години студенти «Медіа Майстерні» могли ставити будь-які запитання гостю – від переваг в одязі і живописі, до складних політичних і духовних запитань. Олексій Суханов розповів про свої прості рецепти успішної кар'єри на телебаченні. Універсального рецепту, за словами Майстра, немає. Потрібно просто залишатися самим собою і займатися улюбленою справою. Ось деякі поради і правила життя від ведучого «Говорить Україна.

– Як досягти успіху?

– Вміти правильно ставити питання в усіх сферах життя і постійно перебувати в пошуку інформації.

– У Вас дуже стильний і модний лук. Одягу яких дизайнерів Ви віддаєте перевагу?

– Я живу в Україні і віддаю перевагу одягу двох українських дизайнерів, вони зі мною, мовби, на одній хвилі. Мій образ – це продовження мене. Я перебуваю на одній хвилі смаків, креативності та ментальності з «українським Армані» – Віктором Анісімовим і дизайнером взуття Алі Сауліді. Треба підтримувати локальні марки. Навіщо ходити, як усі? Будьте індивідуальними!

– Що для вас означає бути патріотом, і наскільки Ви прив'язані корінням до землі?

– Я космополіт, я не прив'язаний до місця. Для мене патріотизм – це як гра з чіткими правилами, а дії учасників відповідні. Я вважаю, що держава повинна бути для людини, а не навпаки. Якщо тебе люблять і цінують – тоді це і є патріотизм. Я противник поняття «людина для користі держави», його необхідно викорінювати. Якщо кожен з нас буде щиро виконувати свої обов'язки, тоді буде зворотний зв'язок – це і буде справжній патріотизм.

– Як знайти ту тонку грань, щоб залишитися собою і не бути «рупором для народу»?

– Життя дане людині, щоб зробити якомога більше, незалежно від того, де ви знаходитеся і зараз проживаєте. Людина – це особистість, а все інше – умовності. Потрібно залишатися самим собою, все буде так, як призначено долею. І якщо ви будете пам'ятати про це, то й жити вам буде легше. Що відрізняє Україну від інших країн пострадянського простору – повага до себе, а це дорожче будь-яких золотовалютних запасів. Люди тут мають гордість та самоповагу. Якщо ви працюєте або живете в системі, то матеріально забезпечені, але немає гарантії, що система не «схаває» вас, як інших. Завжди пам'ятайте, що «журналістика» – це четверта влада. Вибирати вам – бути в системі чи залишатися самим собою.

– Де закінчується телебачення і починається реальне життя? Через які труднощі має пройти журналіст, щоб стати професіоналом?

– Жодних секретів успіху немає, потрібно просто бути собою. У журналіста має бути принципова позиція. Стресові ситуації бувають завжди, особливо залишаючись один на один з глядачем в ефірі. На майданчику я журналіст, викладаюся наповну, а після – звичайна людина, тому долаю стрес за допомогою коханої людини і хобі, яким стало колекціонування графіки і живопису.

– З якими форс-мажорними ситуаціями Ви зіштовхувалися?

– Будучи ведучим обласної програми, ще на початку кар'єри, десь у період 1993-1994 рр., завершуючи випуск, я забув своє ім'я та прізвище. Добре, що абсолютно випадково, в кишені піджака виявився паспорт, так що вдалося підгледіти та гідно попрощатися зі слухачами.

– Чи варто журналісту здобувати профільну освіту?

– Навчитися бути хорошим журналістом не вийде - це стан душі. Не можна навчитися бути хорошим лікарем, хорошим вчителем тощо. А я щасливий від того, чим я займаюся. Я люблю більше слухати, а не говорити.

– Які слова у Вас асоціюються з Києвом?

– Домашній затишок, друзі, робота. Звичайно ж, робота, тому, що вона розвиває нас, стимулює, тримає у формі.

- Які Ваші мрії на майбутнє?

– Хочу прожити якнайдовше, бути щасливим, робити те, що подобається, поєднувати роботу і подорожі. Вже замислююся над новим проектом.

– Якій літературі Ви віддаєте перевагу?

– Захоплююсь читанням А. Чехова, М. Зощенка, В. Сорокіна. Зовсім недавно відкрив для себе творчість Ліни Костенко.