Inside Vogue: закрита зустріч з Александрою Шульман

Опубліковано Вт, 28 травня, 18:28

27 травня в кондитерській-бібліотеці Sweet book в готелі Riviera House пройшла зустріч з Александрою Шульман, колишнім головним редактором британського Vogue. Камерний захід провела команда українського Vogue.

Светлана Бевза, Филипп Власов и Александра Шульман

У Києві Александра Шульман представила книгу «Inside Vogue» – щоденник головного редактора, в якому описала свій останній рік в цьому статусі. Шульман керувала виданням 25 років і залишила його в 2017 році. Її книга не лише про робочі будні: бюджети і переговори з моделями і фотографами; нескінченні відміни і підтвердження зйомок; секретну cover-фотосесію Кейт Міддлтон і дружбу з Вікторією Бекхем – але і про звичайне життя за межами редакції. Шульман відверто розповідає про свої домашні клопоти і побутові проблеми – такі, як, наприклад,  поломка бойлера.

Під час зустрічі Александра Шульман прочитала уривок з книги про те, як команда британського Vogue в 2016 році займалася підготовкою гала-вечері до сторічного ювілею журналу. Організаційні клопоти колишній головний редактор, а нині віце-президент Лондонської бібліотеки і успішна письменниця, коментує з гумором і приходить до висновку, що як би ви не дбали про декор заходу або меню, запрошені все одно, в першу чергу, будуть обговорювати, кого з ким посадили поруч.

Александра також відповіла на запитання гостей про професійні тонкощі. «Прийшовши в Vogue в 1992 році, я замислилась про те, яким міг би бути журнал. І зрозуміла, що мені хочеться зробити його цікавим для людей за межами модної індустрії. Хотілося писати не тільки про те, що носять дівчата і яке взуття в моді. Для мене важливо говорити і про політику, і про соціальні питання. Моя улюблена стаття в нашому журналі, наприклад, була присвячена хімчисткам. А незадовго до того, як я залишила видання, ми зробили матеріал про жінок-інженерів, які будують найсучасніші залізниці в Англії. Я ніколи не сумнівалася в тому, що такі теми повинні бути в Vogue».

Александра Шульман и Татьяна Соловей

Відповідаючи на запитання про те, що було найскладнішим в її 25-річній кар'єрі, Александра зізналася: «Найприємніше було одночасно і найскладнішим. Я працювала з талановитими, яскравими людьми – кращими фотографами, стилістами та редакторами з усього світу. Такі люди завжди відстоюють свої позиції, і найскладнішим було шукати компроміси і намагатися нікого не образити. Тільки уявіть: Маріо Тестіно робить зйомку – і кілька фотографій не підходить. Безумовно, всі члени команди засмутяться, якщо сказати їм про це, але неможливо керувати людьми і уникати таких ситуацій. Іноді доводилося критикувати навіть найталановитіших. І це давалося мені нелегко».

На зустрічі Александра зізналася, що перебувати в Україні їй особливо приємно: сім'я її батька родом з Житомира. Під час візиту в Україну Шульман встигла з'їздити в Житомир, де виросла її бабуся, а також відвідала Чорнобиль.

Алкогольний партнер заходу Vogue UA – Martini – підготував для зустрічі з Александрою Шульман спеціальний коктейль Martini Fiero&Tonic.

Зустріч з Александрою Шульман відкрила сезон літературних івентів в кондитерській-бібліотеці Sweet book. Щомісяця готель Riviera House буде збирати на літній терасі письменників, поетів, редакторів і всіх, хто цінує хорошу літературу.

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM