«Транслюємо українське» - розвиваємо креативну економіку майбутнього

Published Wed, 6 January, 17:03

«Медіа Група Україна» усвідомлює наскільки важливо для майбутнього країни розвивати творчій потенціал молоді, підтримувати таланти і створювати умови для генерування ідей і нових проєктів, тим самим вносити лепту в розвиток креативної економіки України. Ми, спільно з викладачами майстерні дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА),  організували конкурс творчих робіт (проєктів) серед студентів - «Транслюємо українське».

Протягом першого семестру група студентів працювала над створенням концепцій корпоративних новорічних подарунків для «Медіа Групи Україна».  З десяти ідей, кожна з яких відрізнялась оригінальною історією, було обрано дві.  У результаті вони втілилися в подарунки. Обидві роботи відрізняються використанням українських традиційних мотивів і сьогоденних трендів у дизайні. Для студентів такий курс став  професійною практикою. Вони зіткнулися з вимогами справжнього замовника та спробували працювати із бізнесом, захищати свої ідеї і відповідати високим вимогам ринку.

Вероніка Якобчук, студентка 3-го курсу, розробила графічний концепт, головна ідея якого – інтерпретація елементів сучасної української орнаментики з рослинними мотивами на базі ліній, наявних у логотипі «Медіа Групи Україна». У композиції з’являються зимові квіти і дерева, які створюють святковий настрій. Рама відтворює екран телевізора формату 16:9.

Happy New Year 2021

mask

Вероніка Якобчук: «У мить, коли дізналася про перемогу, я відчула щастя, ейфорію та піднесення. Кожному дизайнеру-початківцю дуже важливо повірити у власні сили. Загалом, вважаю, що більше ти виходиш із зони власного комфорту, то більшого ти можеш досягнути. Завдяки проєкту «Транслюємо українське» я підвищила рівень власного професіоналізму, стала впевненішою та пунктуальнішою, оскільки термін виконання роботи був обмежений. Конкурувати було складно, адже це конкурс, і в кожного учасника він вселив дух змагань. Усі хотіли перемогти, і я – не виняток. Дуже рада та вдячна за те, що мою роботу помітили та оцінили».

Концепція Ліліани Терлецької – українська, автентична адаптація популярної інтелектуальної командної гри із детективним  сюжетом «Мафія», яка має назву «Панібратія», виконана в новому дизайні на основі українського фольклору та образності. Обидва проєкти-переможці звертаються до української візуальної традиції й відповідають сучасним трендам у графічному дизайні.

ПАНІБРАТІЯ_гра_01

Ліліана Терлецька: «Участь у проєкті дала мені впевненість у цінності власної ідеї, навчила певної відповідальності та вміння дотримуватися дедлайнів. Складно було конкурувати зі своїми одногрупниками. Оскільки всі ми талановиті дизайнери, які викладалися на повну силу, намагалися продемонструвати й застосувати всі свої навички. Ми підготували близько десяти проєктів. Кожен із них був цікавим, тому ми мали максимально активізуватись, включитись у роботу та показати, на що здатні».

Олена Батенко, викладачка НАОМА та кураторка проєкту: «Для нас як для кураторів було важливим спровокувати студентів на генерування дуже різних, контрастних ідей у межах запропонованого завдання, ураховуючи цінності компанії. Водночас ми пропонували не  обмежуватися тільки рекомендованими носіями: так виникла ідея гри «Панібратія» – проєкта, який став одним із переможців».

Світлана Кошкіна, викладачка НАОМА та кураторка проєкту: «Студенти відчули справжній темпоритм роботи дизайнера. Часові обмеження значно відрізнялися від роботи над курсовими проєктами (у меншу сторону) – не було часу на роздуми. Окрім того, учасники мали враховувати технологічні вимоги до підготовки макетів».

На початку 2021 року в рамках проєкту «Транслюємо  українське» запланована виставка робіт всіх учасників конкурсу.

By using this site, you have acquainted of the updated Privacy Policy and agree to the use of cookies.
I agree