Коментар телеканалу «Україна» щодо заяв Уповноваженого із захисту державної мови

Published Fr, 4 June, 18:27

 

Logo_White-backТелеканал «Україна» рішуче заперечує інформацію про нібито недотримання норм щодо обов’язкової частки державної мови в ефірі, поширену пресcлужбою Уповноваженого із захисту державної мови. Телеканал «Україна» - відповідальний мовник, діяльність якого здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства. Наголошуємо, що частка української мови в нашому ефірі відповідає обов’язковим вимогам та моніториться Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. 

Поширена Уповноваженим із захисту державної мови інформація є недостовірною та, відповідно, завдає шкоди діловій репутації телеканалу «Україна», у зв’язку з чим, ми  наполягаємо на її офіційному спростуванні.

Також звертаємо увагу, що статтею 24 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» встановлено, що у сфері телебачення і радіомовлення обов’язкові обсяги мовлення державною мовою визначаються Законом України «Про телебачення і радіомовлення». При цьому,  згаданий спеціальний Закон містить чіткі вимоги до телерадіоорганізацій щодо обсягів застосування державної мови при трансляції фільмів та передач у відповідних часових проміжках та не встановлює окремого обов’язку щодо трансляції фільмів виключно державною мовою, в тому числі за межами встановлених обсягів.

 

By using this site, you have acquainted of the updated Privacy Policy and agree to the use of cookies.
I agree