Жити змінами

Опубліковано Пн, 6 травня 2019, 18:37

Про бізнес-еволюцію групи, виробництво власного контенту, формування цін на рекламу, суперництво між телевізором та онлайном, стрімкий розвиток нових медіа та перехід в HD читайте в інтерв’ю директора «Медіа Групи Україна» Євгена Лященка бізнес-виданню «Фокус».

IMG_18102

«Медіа Група Україна» – це великий мультимедійний простір, який постійно змінюється. Яка мета цих змін? Який відрізок шляху пройдено?

Почнімо з того, що трансформація, постійна адаптація моделі ведення бізнесу – життєва необхідність, а також один із ключових інструментів для досягнення цілей. У наш час підхід до стратегування змінюється: довгі стратегії на кілька років швидко стають неактуальними. Ти малюєш цифри, а за півроку все змінюється, і ретельно розписана стратегія вже не працює. Залишається тільки один шлях – вибудовувати досить гнучку структуру бізнесу, управління та ухвалення рішень, щоб швидко змінюватися, адаптуватися і відповідати на нові виклики. При цьому трансформація – це, з одного боку, постійний процес, а з іншого – обов’язкове досягнення результатів на кожному етапі цього процесу. Трансформація відбувалася останні чотири роки з метою переходу від холдингової ієрархічної структури до більш гнучкої моделі співпраці бізнесів всередині «Медіа Групи» і нашої взаємодії із зовнішнім середовищем.

З чого все починалося?

Спочатку основне завдання «Медіа Групи Україна» полягало в об’єднанні всіх медійних активів, які входили до SCM: національних і регіональних каналів та діджитал-проектів. Згодом з’явилися нові активи. На першому етапі ми побудували класичну холдингову структуру з матричною структурою управління та централізацією функцій бізнес-підтримки. Ми виокремили ефірну групу телеканалів, регіональну медіагрупу, друкований холдинг, спортивну групу, діджитал-проекти. Створення холдингу припало на 2012-2014 роки. Навіщо це було потрібно? По-перше, щоб усіма активами керували за єдиними правилами і стандартами, щоб було чітке розуміння причетності до однієї бізнес-структури. Стратегічне завдання полягало в тому, щоб окрім підвищення ефективності кожного бізнес-напряму знайти додаткові синергії між ними, але таким чином, аби перспективний і потенційно незалежний бізнес-напрям не загубився всередині більшого бізнесу.

Тобто виробництво відділилося від мовлення як у ТБ, так і в діджиталі?

Наприкінці 2016-го ми зрозуміли, що виробництво контенту має бути окремим напрямом, а телеканали і дистрибуція цього контенту повинні розвиватися незалежно. На першому етапі трансформації ми будували модель виробництва контенту як власними продакшенами, так і в партнерстві з зовнішніми. На другому етапі трансформації ми хотіли так перебудувати зв’язки між бізнес-напрямами та змінити процеси і впровадити нові правила керування, щоб виробляти мультимедійний контент, на якому можна було б заробляти не лише на класичному ТБ, а й на інших платформах. Розробка і запуск нових проектів – це спільна робота продакшен-команд (своїх і зовнішніх) і креативних команд каналів «Україна» та «НЛО TV». Наступний етап трансформації – це поглиблення синергії між різними бізнесами. Ми почали виокремлювати нові продукти і сервіси, що зумовило розвиток нових бізнес-напрямів. Додатково до ефірної групи і підрозділу з виробництва контенту у нас з’явився незалежний напрям з монетизації власного контенту – продаж прав не лише на український, але й на міжнародні ринки.

IMG_18140

Які бізнеси сьогодні входять до медіахолдингу?

Насамперед, це ефірні телеканали «Україна», «НЛО TV», «Індиго TV», «Ескулап TV» (лінійне телебачення), які борються за високі аудиторні рейтинги завдяки конкурентній програмній сітці, зростанню технічного покриття мовлення, посиленню бренда. Регіональні телеканали, які з 2019 року входять до ефірної групи. Спортивна група телеканалів, яка забезпечує виробництво контенту і трансляцію телеканалів «Футбол 1» / «Футбол 2», а також для діджитал-ЗМІ і медіаплатформи.

Блок виробництва контенту, який складається з декількох незалежних продюсерських команд: праймовий кіносеріальний напрям, виробництво контенту для офпрайму (компанія «Теле Про»), виробництво розважальних проектів (концерти і шоу), гумор і публіцистичні проекти (журналістські розслідування), соціальний контент (компанія «Допоможемо ТВ»). В окремі бізнеси виокремлені: супутниковий оператор Xtra TV, мультимедійний проект Vogue UA, команда R & D, рентал, газета «Сегодня».

Також є напрям монетизації контенту, у який входить підрозділ з продажу ліцензійних прав на вироблений нами контент і підрозділ платної дистрибуції телеканалів ( «Україна», «НЛО TV», «Індиго TV», спортивні та міжнародні канали). Ми не просто пішли шляхом класичної монетизації, як продаж ліцензійних прав або рекламна монетизація у діджиталі, а з власного контенту створили чотири телеканали для міжнародної дистрибуції, запустили футбольний сервіс на платформі Oll.tv тощо.

Які ще напрями виокремили під час трансформації?

Два роки тому у нас з’явився ще один бізнес-напрям – нові медіа, які розвивають діджитальні ресурси: нашого флагмана – сайту segodnya.ua – і сайтів телеканалів.

А з вересня минулого року до цієї лінійки увійшов і футбольний сайт footballua.tv. Основне завдання нових медіа – зростання охватів і монетизація своїх сайтів, а також монетизація власного контенту в YouTube і на інших цифрових платформах.

Гучні кадрові зміни мали місце?

У нас все відбувалося досить спокійно – зазвичай люди «підростали» і обіймали вищі позиції. Директором ефірної групи стала Вікторія Корогод, яка була операційним директором ТРК «Україна», керівником продакшена «Теле Про» – Олена Канішевська, яка була і залишається креативним продюсером каналу «Україна», Наталія Стрибук – керівник кіносеріального виробництва, Іван Букрєєв – директор каналів «НЛО TV», «Індиго TV» і керівник гумористичного спрямування (канал «НЛО TV» – це ціла фабрика гумору), Олександр Денисов – незмінний керівник телеканалів «Футбол 1» / «Футбол 2», Юрій Сугак став керівником єдиної новинної служби наприкінці 2018 року. Керівником напряму публіцистики стала Євгенія Федичкіна, яка трохи більше року пропрацювала керівником проекту «Головна тема». Ззовні прийшов Анатолій Сябро (раніше був виконавчим продюсером на Новому каналі) і очолив Департамент розважальних програм, а також Олена Чернова, яка прийшла до Групи разом з проектом Vogue UA. Щодо нових медіа, то цей напрям з’явився, коли ми знайшли гідного кандидата на роль керівника – Олену Шабашкевич. Керівники усіх нових напрямів бізнесу виросли разом із компанією.

Ще один напрям, який зазнав значної перебудови, – це продаж реклами і спонсорства. Як тепер побудовані продажі?

Раніше в холдингу була компанія «Медіа Партнерство», яка займалася всім. Але в міру того, як розвивалося власне виробництво, збільшився обсяг пропозиції для спонсорських проявів на ТБ. Розвиток власних діджитал-майданчиків зробив їх більш привабливими для рекламодавців, також з’явилася можливість пропонувати ринку комплексні крос-медійні пакети (ТБ, діджитал, преса).

Це зумовило розвиток власної експертизи у крос-медійних продажах спонсорства, за які відповідають Тетяна Вознюк і Наталя Пащенко. Часто клієнти просили надати комплексну послугу з розміщення не лише на власних майданчиках «Медіа Групи». Завдяки такому запиту ринку з’явилася компанія «Медіа Партнерство Баінг», якою керує Михайло Страшний. Це рекламна агенція повного циклу, що займається медіаплануванням і медіабаїнгом, а з 2019 року розвиває новий напрям – економетрику. На продаж телевізійної реклами «Медіа Група Україна» уклала договір зі стороннім партнером Evident Media.

Які плани «Медіа Групи Україна» на майбутнє?

Цьогоріч нам потрібно зміцнити нові команди, посилити якість та інтенсивність їхньої взаємодії. І, звісно, працювати над ефективністю і нарощувати прибутки!

 

Джерело: https://bit.ly/2DRw7wL

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM 

Конфіденційність та захист персональних даних

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь