Олександр Ремезовский, «Медіа Група Україна»: Платне ТБ в Україні – це гра на випередження

Опубліковано Пн, 8 липня 2019, 13:50

Про внутрішні проблеми Pay TV та загальносвітові тенденції поговорили з Олександром Ремезовським, директором департаменту дистрибуції платних каналів і медіа платформ «Медіа Групи Україна».

Алексанлр Реезовский_2

Pay TV в «Медіа Групі Україна»

- Розкажіть, будь ласка, про напрямок Pay TV в «Медіа Групі Україна».

Сьогодні Pay TV дистрибуцію в «Медіа Групі Україна» можна розділити на декілька сегментів. Перший – це кабельна дистрибуція телеканалів «Футбол 1»/«Футбол 2»; другий – дистрибуція телеканалів «Україна», НЛО TV, Індиго TV; третій – партнерський контент «Amediateka», який ми також дистрибутуємо; і четвертий – міжнародні версії телеканалів «Україна» та НЛО TV – Ukraine 1/Ukraine 2 і NLO TV 1/NLO TV 2. Ці чотири блоки є Pay TV контентом лінійної дистрибуції нашої Медіа Групи.

- Які зараз існують стратегічні напрямки розвитку в платній дистрибуції?

Це максимальна монетизація наявного у нас контенту. Сьогодні ми присутні в мережах 85% кабельних операторів України і працюємо з усіма великими кабельними провайдерами.

- І все ж локомотивом платного ТБ є канали «Футбол 1»/«Футбол 2».

Так, «Футболи» – це, перш за все, ексклюзивний контент, у нас є ексклюзивні права на матчі Ліги чемпіонів, Ліги Європи, чемпіонати Італії, Бельгії, матчі Національної збірної України, Ліги Націй, відбір на Євро 2020. Це дійсно драйвер продажів та локомотив спортивного контенту. Їх продаж – завдання №1. Канали «Футбол1»/«Футбол 2» – це чистий Pay TV продукт, який монетизується виключно за допомогою дистрибуції (продаж прав на ретрансляцію в мережах). Дивитися їх можна у кабельних провайдерів, другий варіант – по супутниковій тарілці, підключившись до Xtra TV і, по-третє, в інтернеті, купивши підписку на OTT-сервісі Oll.TV.

Якщо брати інші телеканали – «Україна», НЛО TV, Індиго TV (які, в тому числі, заробляють і на рекламі), то з 2017 року вони стали платними в кабельних мережах. Також ці канали є в цифровому T2.

Футбол і боротьба з піратством

- Піратство – це болюча тема для України...

Це так, але ми з ним досить успішно боремося. Якщо брати, наприклад, кабельні мережі, то ми тут все контролюємо на 100%. Для цього використовуються системи моніторингу (є своя і партнерська), причому моніторинг проводиться щотижня.

Якщо кабельний оператор включив наш сигнал нелегально, ми дізнаємося про це протягом тижня і застосовуємо санкції.

Якщо говорити взагалі про рівень піратства, то це дійсно досить болюча тема, особливо для телеканалів «Футбол1»/«Футбол 2». Як відомо, наша платформа супутникового телебачення Xtra TV переходить на безкарткову систему та кодування Verimatrix. Це, в першу чергу, дозволить захистити наш контент від кардшарінгу і персоналізувати базу абонентів поступовим переходом глядачів в легальне поле. Ці дії, без сумніву, принесуть результат.

Remezovskiy

Кодування супутника – крок в невідоме

- У січні 2020 року, швидше за все, закодують ефірні канали на супутнику. Як це вплине на ринок Pay TV в Україні?

Перетік абонентів, однозначно, буде, але зараз ніхто не може сказати, скільки і куди. Передбачається, що від цього виграють всі – кабельні, супутникові, OTT-провайдери. Але, що вийде за фактом, ніхто не знає. В першу чергу від цього має виграти ринок. Клієнт опиниться в ситуації, коли йому належатиме обрати, до кого підключитися. Звісно, користувачі кабелю і OTT/IPTV-сервісів цього не відчують. Вибір повинні будуть зробити користувачі безкоштовного або нелегального супутникового ТБ, їм достатньо купити ресивер та підписку Xtra TV, наприклад.

YouTube як додатковий засіб комунікації

- Якими додатковими каналами доставки контенту користуєтеся? Яке охоплення цієї аудиторії? Як вона монетизується?

Didgital-просування – це окрема тема. Якраз днями стало відомо, що у нашого YouTube-каналу «Футбол 1»/«Футбол 2» вже 500 тисяч підписників. Це більше, ніж у деяких британських спортивних телеканалів. Користувачеві цікаво споглядання контенту на YouTube. Нагадаю, що тут розміщаються не ключові події (онлайн-трансляції матчів), а новини, хайлайти, репортажі, анонси, огляди, інтерв'ю. YouTube монетизується за рахунок реклами і виступає лише додатковим засобом комунікації з користувачем.

Міжнародний досвід та нові ринки

- Ви нещодавно повернулися з Хорватії з конференції NEM 2019. Це профільний захід для фахівців Pay TV в Європі. Що нового дізналися?

Подібні івенти нам цікаві, в першу чергу, з точки зору пошуку нових партнерів і можливості для дистрибуції наших існуючих продуктів. В даному випадку це міжнародні канали Ukraine1/Ukraine 2 і NLO TV 1/NLO TV 2. Ринок Центральної, Східної та Південної Європи – перспективний і цікавий. Тут досить велика кількість гравців: різноманітні провайдери OTT-платформ, IPTV провайдери, кабельні оператори, DTH платформи. Варто зазначити, що OTT-платформи стрімко розвиваються, вони купують більше контенту. З'являється такий собі мікс: OTT лінійне телебачення + VoD контент. Тобто те, що ви можете дивитися як лінійне ТВ, потім отримуєте як бонус в бібліотеці. І це, я б сказав, такий загальний тренд, в цьому майбутнє дистрибуції контенту.

- Хто основний глядач міжнародних каналів Ukraine1/Ukraine 2 і NLO TV 1/NLO TV 2 в Європі?

Звісно ж, ми орієнтуємося на україно- і російськомовних громадян, які виїхали туди працювати або для проживання. Окрема історія – це готельний бізнес. Приїжджаючи по роботі, на відпочинок або подорожуючи, наші співгромадяни також хочуть знаходити в номерах готелю контент і новини вітчизняного виробництва на рідній мові. Ця ніша українських каналів за кордоном не заповнена. А значить, перспективний напрямок.

- Які реальні напрацювання і клієнти вже існують?

Ми працюємо з великим сервісом Kartina TV, з OTT провайдерами в США і Канаді. На стадії підписання договір з великим польським кабельним провайдером, польський OTT-провайдер Player, окрім того, в Польщі є ще кілька контрактів. Крім того, українські ОТТ сервіси роблять пакети каналів з очищеними правами для мовлення за межами України. У цих сервісах також є наші канали.

 

 

Повну версію інтерв'ю читайте за посиланням: https://bit.ly/2XqzBx8.

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM 

Конфіденційність та захист персональних даних

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь