Ірина Черняк: криза створила нові можливості

Опубліковано Ср, 1 липня, 19:24

Ірина Черняк, директор департаменту продажів телевізійного контенту в «Медіа Групі Україна», розглядає позитивну сторону кризи, спровокованої COVID-19. В інтерв'ю журналісту міжнародного галузевого видання CEETV Яко Молхову топ-менеджер розповіла про те, яких операційних заходів уживає МГУ в зв'язку з пандемією, а також про нові можливості, які карантин відкрив для команди департаменту дистрибуції.

Irina Chernyak

Ірино, як справи на українському телевізійному ринку та ринку контенту, повертається життя до нормального русла? Як МГУ впорується з ситуацією?

«Медіа Група Україна» та її активи оперативно зреагували на пандемію COVID-19 і запровадження карантину в Україні. Ми відразу вжили заходів з метою уберегти співробітників від коронавірусу: багатьох перевели на віддалений режим роботи, скасували відрядження. Ті, хто працює без відриву від виробництва, а це – ньюзрум та редакції програм, дотримуються соціальної дистанції, знаходяться в офісах у масках і рукавичках, регулярно обробляють руки антисептиками, суворо дотримуються вказівок МОЗ та ВООЗ. У приміщеннях постійно проводиться дезінфекція робочих місць, техніки, автомобілів, працюють бактерицидні рециркулятори та очищувачі повітря. На входах в офіси співробітникам вимірюють температуру. На каналах працюють лікарі й медичні консультанти.

Що ж стосується департаменту продажів, то робота не зупинялася ні на хвилину. Незважаючи на те, що практично два місяці ми працювали дистанційно, всі процеси були активними, відбувалися продажі, ми виходили на нові ринки й нові території. Після послаблення карантину кардинально нічого не змінилося: ми як продавали контент, так і продовжуємо це робити. В каналу «Україна» виходять прем'єри, також є велика бібліотека якісного контенту – все це ми й пропонуємо клієнтам.

Головний канал МГУ досить сильно зміцнився в жанрі «драма». Чи вплине зупинка виробництва під час карантину на планування в новому сезоні?

Так, все правильно, наш основний контент – мелодрама та її варіації: гостросюжетна, кримінальна, детективна мелодрама, мелодраматичний детектив із сильною любовною історією. Це та територія, на якій ми продовжуємо працювати.

На жаль, терміни здачі трохи змістилися, але це навіть добре: зараз літо, й знімальний період може бути більш активним, тому до осені в нас буде практично та кількість прем'єрного продукту, яку ми й планували запропонувати клієнтам у новому сезоні.

Що нового в цьому сезоні?

З найбільш багатообіцяльних – 40-серійний детектив «Філін». Серіал пройшов в ефірі телеканалу «Україна» з високими показниками, й ми з радістю презентуємо його зараз клієнтам у всьому світі. Також очікуємо продовження мелодрами «На твоєму боці – 2», перша частина якої стала дуже популярною у 2019 році. Серіал вироблений за турецьким форматом Price of Passion. Перший сезон ми успішно продали до низки країн, і покупці з нетерпінням чекають на другий.

Коли все повернеться до «нормального стану»?

По-перше, що таке «норма»? Те, що зараз відбувається, вже і є нова норма, нова реальність. Якщо говорити стосовно нашої індустрії, то в продажах у нас зараз більше можливостей виходити на ті ринки, які не можуть собі дозволити в період кризи інвестувати у виробництво – їм потрібен якісний готовий контент. У нас цей контент є, і його досить багато, він абсолютно різний: мелодрами, теленовели, денні лінійки, драматичні процедурали. Весь контент був успішно показаний у різних точках світу. Мені здається, що вже не буде поняття «норма». Є нові обставини, і ми в них живемо й робимо все, що можемо.

Як пандемія вплинула на вашу роботу? Які зміни в стратегії продажів?

У зв'язку з пандемією ми перейшли на віддалений режим на декілька місяців. Виявилося, що й у такому форматі роботи ми також ефективні, й іще більше утвердилися в тому, що світ відкритий, комунікація з будь-якою країною чудова, ми всі на зв'язку. Ми в цьому сенсі живемо в дуже хороший час, коли, перебуваючи вдома, та й загалом в будь-якій точці світу, можна нормально комунікувати з партнерами, колегами по ринку й не припиняти бізнес-процеси.

Що стосується змін у нашій стратегії продажів, то, як я згадувала раніше, не всі країни, не всі телеканали можуть собі дозволити виробляти власний контент, що розширило нашу присутність у Центральній Європі. Думаю, що найближчим часом ми вийдемо на нові території.

Мовники все частіше шукають готовий контент. Ви помітили збільшення попиту, та який тип контенту найчастіше шукають клієнти?

Так, дійсно, мовники зараз дуже зацікавлені в готовому контенті, що логічно на тлі карантину й зупинки виробництва. Збільшився попит на теленовели, яких у нас досить багато в каталозі, оскільки ми багато років їх успішно виробляємо й транслюємо. Є запит на вертикальні довгі процедурали від 40 серій і на багатосезонні денні лінійки серіалів, в яких більше 100 серій. Безумовно, наших постійних клієнтів цікавлять прем'єри. Через зупинку виробництва в багатьох компаній у низці країн прем'єр стало менше, тому вони зараз дуже цінні.

Стали покупці обережнішими? Які умови ви їм пропонуєте, щоб досягти поставлених цілей з продажів?

Я б не сказала, що покупці є надмірно обережними, я цього не помітила. Є певна розгубленість у тих, хто мав досить значні обсяги власного виробництва, а вони зменшилися, але це не стосується відбору закупного контенту. Стосовно співпраці з клієнтами, то ми, безумовно, їх чуємо й лояльні до них, враховуючи реалії сьогодення. Є різні варіанти вирішення цих питань, наприклад, можливість додаткового показу або розстрочки платежів. Ми всі перебуваємо в цій ситуації й цінуємо наших клієнтів. Точно так само, як і компанії, які продають нам контент. Всі гравці ринку намагаються йти назустріч один одному.

Розкажіть про останні угоди.

Ми посилюємо присутність на Amazon Prime. Наша остання угода містить документальний проєкт «Лазуровий пил» і детективну мелодраму «Хто ти?». Я вважаю, що це успіх, тому що загалом серіали, вироблені в Україні, не представлені в такій великій кількості на Amazon, як хотілося б, але ми над цим працюємо. Крім того, ми уклали нову угоду на територію Великобританії з компанією Dazzler Media, яка придбала у нас «Чорну квітку». Також ми уклали контракт на «Лазуровий пил» з іспанським Big Rights Distribution. Хочу сказати, що якісно виготовлений контент, який висвітлює події Чорнобильської трагедії, користується попитом і продовжує підкорювати світ. Окрім того, ми уклали нову велику угоду на території Грузії – пакет близько 400 годин теленовел. Ми дуже добре працюємо з грузинським ринком. Наш новий пакет контенту містить хіти: теленовели «Клан ювелірів», «Дворняжка Ляля», «Таємниці» й «Безсмертник». Також ми успішно співпрацюємо з Литвою. Зараз укладаємо нову угоду по нашим денним і передпраймовим лінійкам, серед яких наступні сезони «Історії одного злочину» й «Виходьте без дзвінка». Зараз ми обговорюємо значно більше тайтлів, тому я з оптимізмом дивлюся на наші результати в цьому році, незважаючи на карантин і кризу.

 

Джерело: http://ceetv.net/readItem?id=49053

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM 

Конфіденційність та захист персональних даних

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь