«Україна» – канал №1 у 2020 році

Опубліковано Вт, 5 січня, 17:02

У 2020 році телеканал «Україна» був найпопулярнішим каналом серед усіх українців. Канал отримав першість за основними аудиторіями: 18+ та 4+ як у містах з населенням понад 50 тис. мешканців, так і по всій Україні, а також за аудиторією 18-54  (Вся Україна).

Grafik_2020

За аудиторією 18+ (50 тис.+)** середня частка (shr,%) каналу «Україна» у 2020 році становила 14,2%, рейтинг (rat, %) – 2,41%. За аудиторією 4+ (Вся Україна)***, частка – 12,72 %, рейтинг – 1,99%. За аудиторією 18 – 54 (Вся Україна)*, частка – 9,35 %, рейтинг – 1,28%.

«Це був дуже непростий рік, який занурив у нову реальність не лише нас, а весь світ. Але ми вистояли. Ми швидко знаходили відповіді на виклики цієї нової реальності. З перших днів локдауну в ефірі і на діджитал-майданчиках канал реалізував велику інформаційну кампанію «Коронавірус: Варто знати» та кампанію на підтримку соціально відповідальної поведінки громадян «Україна вдома». Навіть в умовах, коли виробництво телевізійного продукту частково зупинилось, ми змогли запропонувати нашим глядачам близько сотні прем’єр. Ми зберегли нашу команду, всіх наших працівників. Ми продовжили знімати святкові шоу і дарувати хороший настрій. Так, ми не показали Євро-2020, але в новому році ми розраховуємо порадувати наших глядачів матчами Євро-2021. У 2020-му році канал придбав найпопулярніший у світі розважальний формат «Маска». І вже 16 січня наші глядачі побачать цю грандіозну прем’єру. Вона розпочне низку гучних прем’єр, які канал «Україна» готує у 2021 році», – зазначила директорка телеканалу «Україна Вікторія Корогод.

Лідером у 2020 році канал «Україна» зробили професійні новини, гучні прем’єри улюблених серіалів та шоу, інформаційно-аналітичні програми та гостро соціальні проєкти. Протягом року першість у своїх слотах за різними аудиторіями утримували праймові, денні та вечірні випуски новин «Сьогодні» (*/**/***), проєкти «Зірковий шлях» (**/***), «Реальна містика» (*/**/***), «Агенти справедливості» (*/**/***), «Історія одного злочину» (**/***), третій сезон мейковер-шоу «Місія: краса» (*/**/***), «Головна тема» (**/***), «Сьогодні. Підсумки з Олегом Панютою» (**/***), «Говорить Україна» (**/***), «Контролер» (**/***), «Гучна справа» (**/***), більшість серіалів як у будні, так і у вихідні.

У 2020-му році новини «Сьогодні» були беззаперечними лідерами інформаційного мовлення за широкою аудиторією (**/***) . За аудиторією 18+ (50 тис.+) частка праймових новин «Сьогодні» становила 14,46%, рейтинг – 4,71%, за аудиторією 4+ (Вся Україна), частка – 13,21% рейтинг – 3,94%, аудиторія за рік – 25,4 млн. глядачів***. Інформаційно-аналітичний тижневик «Сьогодні. Підсумки з Олегом Панютою»  також лідирував за широкою аудиторією  (**/***) як у своєму слоті, так і серед інформаційно-аналітичних проєктів інших каналів. За аудиторією 18+ (50 тис.+), частка проекту в 2020 році становила 15,94%, рейтинг – 5,9%, за аудиторією 4+ (Вся Україна), частка –  14,01% рейтинг – 4,75%, аудиторія за рік – 20,2 млн***. Загальна аудиторія всіх інформаційних та аналітичних випусків «Сьогодні» за рік – 27,9 млн. глядачів***.

Також, за рік новини «Сьогодні» на каналі «Україна» реалізували низку ефірних та позаефірних спецпроектів, у праймових випусках перейшли на парне ведення, розпочали мовлення з нової інноваційної студії, в якій вперше в країні використовується повномасштабна технологія 360°, а на завершення року встановили національний рекорд – вперше на українському телебаченні прямий ефір випуску новин в одній студії провели 14 ведучих. Протягом року новини «Сьогодні» були в епіцентрі головних подій в Україні та світі: військовий кореспондент Олександр Махов став єдиним представником українських ЗМІ на борту літака, що евакуював наших громадян з охопленого епідемією Уханю; ведучі Олена Кот та Ігор Пупков здійснили ризиковане відрядження на передову, де спілкувались з тими мешканцями зруйнованих селищ, які вже сьомий рік виживають фактично на лінії зіткнення; до Дня Незалежності провели святкові спецефіри з відкритого майданчика біля монументу Матері-Батьківщини, реалізували масштабний проєкт «Україна на висоті», в рамках якого відзначили  День Українця та День державного прапора України, провели нагородження премією «Герої. Сьогодні»; до президентських виборів у США підготували низку спецподій та прямих включень і першими повідомили глядачам результати  волевиявлення американських виборців.

24 серпня, в День Незалежності країни телеканал «Україна» став лідером телевізійного перегляду за широкою аудиторією (**/***). Під час святкового ефіру глядачі побачили масштабне шоу «З Днем народження, Україна!», спецвипуски новин «Сьогодні» та «Ранку з Україною», живий концерт «День Незалежності з Океаном Ельзи» та святкову «Музичну платформу. Українська пісня. Львів 2020». Святкове шоу «З Днем народження, Україно!», під час якого популярні українські зірки здійснили яскраву відео-подорож країною, зібрало біля екранів понад 4,3 млн українців***, за аудиторією 18+ (50 тис.+) шоу отримало частку 15,22%, рейтинг 5,22% і стало лідером святкового прайм-тайму. До Дня захисника України канал приготував прем’єру фільму «Захар Беркут», аудиторія якого сягнула 4,2 млн. глядачів***, а до Дня пам’яті жертв Голодоморів – прем’єру історичного трилера «Ціна правди», яку переглянули 2,5 млн***. До нового року канал традиційно зняв масштабне музичне шоу «Новорічна ніч на каналі Україна», аудиторія якого становила 7,5 млн. глядачів***.

У 2020-му році канал реалізував низку важливих соціальних кампаній, збільшив частку соціально відповідального продукту в ефірі. Від початку березневого локдауну канал «Україна» запустив в ефірі та на діджитал-майданчиках соціальні кампанії #УкраїнаВдома та #Коронавірус: варто знати, які інформували громадян про коронавірус та надзвичайні умови, викликані пандемією, закликали бути відповідальними, виконувати рекомендації МОЗ, залишатися вдома, надавали  моральну підтримку,  об’єднали українців у ці непрості часи. До початку навчального року канал підготував промокампанію на підтримку вчителів «Найочікуваніша зустріч року», яку підтримали понад 6,5 млн українців.

Найвідоміше і найпопулярніше соціальне ток-шоу країни «Говорить Україна» з Олексієм Сухановим відзначило 8 років в ефірі. Це – найбільш тривале соціальне ток-шоу на українському телебаченні. У 2020 році телевізійна аудиторія «Говорить Україна» становила 23,5 млн***, а  Ютуб-канал проєкту  отримав  1 000 000 підписників і «Золоту кнопку».

Протягом року в ефірі каналу «Україна» відбулись прем’єри першого вітчизняного серіалу про протидію домашньому насильству «Відважні» (Film.ua) та першого серіалу про українських рятувальників «Виклик» (IVORY films і «Теле Про»). Перший і другий сезони серіалу «Відважні» були лідерами свого слоту за всіма основними аудиторіями (*/**/***), історію про спецпідрозділ поліції, який бореться з домашнім насильством переглянули 11,7 млн українців***. Особливо важливо, що під час показу серіалу суттєво зросла кількість звернень на «гарячу лінію» ГО «Ла Страда-Україна» реальних жертв домашнього насильства, багато з яких вперше довідались про можливість звернутися по допомогу саме з серіалу «Відважні». Перший сезон серіалу «Виклик» подивились 11,2 млн***, серіал також був лідером слоту за широкою аудиторією (**/***).

Кращим праймовим серіалом року стала мелодрама «Жіночі секрети» (Film.ua), яка за аудиторією 18+ (50 тис.+) отримала частку – 23,28%, рейтинг – 8,51%; аудиторія – 9,4 млн***. До топ-5 кращих прем’єрних серіалів каналу «Україна» в 2020 році також увійшли: детектив «Консультант» (Star Media, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 18,56%, рейтинг – 7,08%, аудиторія – 10,5 млн***); кримінальна мелодрама за турецьким форматом «На твоєму боці-2» («ТРИ-Я-ДА продакшн», за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 18,34%, рейтинг – 5,82%, аудиторія – 9,9 млн***), мелодрама «Жіночий лікар-4» (Film.ua, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 18,69%, рейтинг – 6,91%, аудиторія – 16,4 млн***), детективна мелодрама «Зникаючі сліди» (IVORY films, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 17,94%, рейтинг – 6,46%, аудиторія – 10,4 млн***). Серед кращих прем’єр  фільмів та міні-серіалів вихідного дня – мелодрами «Встигнути все виправити» («Фільмстрім» і Vileton Films, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 24,48%, рейтинг – 9,56%), «Доньки» (IVORY films, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 22,12%, рейтинг – 8,17%), «Мій любий знайда» («Київтелефільм», за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 21,84%, рейтинг 8,74), «Годинник із зозулею» (Film.ua, за аудиторією 18+ (50 тис.+) частка – 21,6%, рейтинг – 7,1%). Загалом, канал показав кілька десятків прем’єр міні-серіалів, середня аудиторія яких становила 4-6 млн глядачів.

У 2020 році високі показники дивлення отримали також улюблені програми та серіали власного виробництва: найпопулярніший проект про життя зірок «Зірковий Шлях» (аудиторія за рік 18,8 млн***), серіал  «Агенти справедливості» (ТелеПро, аудиторія – 18,8 млн***), «Історія одного злочину» (аудиторія 22,5 млн***), «Реальна містика» (аудиторія 20,6 млн***), політичне ток-шоу «Свобода Слова Савіка Шустера» (аудиторія за рік 17,7 млн***), публіцистичний проєкт «Головна тема» з Оленою Кот (аудиторія за рік 16,5 млн***), гостросоціальний проект «Контролер» з Ярославом Куцом (аудиторія 10,6 млн***), програма розслідувань «Гучна справа» з Тимуром Аслановим (аудиторія 16,1 млн***). У грудні «Зірковий Шлях» провів церемонію нагородження зірок українського шоу-бізнесу іменною премією та влаштував найгучнішу зіркову вечірку року «Ніч химер».

Насиченим був рік для ранкового проекту каналу «Україна». З інформаційно-розважальною програмою «Ранок з Україною» у 2020 році прокидались 16,4 млн українців***. Протягом року команда «Ранку з Україною» реалізувала низку спецпроектів, зокрема – «Ранок на підборах» до 8 Березня, «Ранок з Незалежною Україною» до Дня Незалежності, «Ранок з захисниками України» до 14 жовтня.

 

* Дані розраховані для аудиторій у віці 18-54, вибірка "50 тис. +".

** Дані розраховані для аудиторій у віці старше 18 років, вибірка "50 тис. +".

***Дані розраховані для аудиторії старше 4 років, вибірка "Вся Україна".

Дані дослідження ТВ аудиторії належать ІТК. Оператор панелі – Nielsen; моніторинг – Комунікаційний Альянс. Данні надані телеканалом "Україна". Дані за 2020 рік – фінальні, розраховані за показниками rat%, shr% и cov#. Детальніше по показникам та визначенням цільових аудиторій у глосарії ІТК.

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM 

Конфіденційність та захист персональних даних

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь