#WomenHistoryMonth. Жінки новинної команди «Медіа Групи Україна»

Опубліковано Пн, 29 березня, 16:31

 #WomenHistoryMonth.  Жінки, які тримають руку на пульсі найважливіших та найактуальніших подій 24/7. Їх робота – це покликання. Кожна з них щоденно творить унікальний продукт: поєднує економічні розрахунки та прорахунки в зрозумілі всій країні історії й образи, перетворює заплутані цифри на доступні тексти та яскраві сюжети. Вони можуть пояснити на молоці й помідорах, чим небезпечний імпорт електроенергії. А ще зіграти в уявні шахи з ворогом, аби виграла Україна, перерахувати залізничні шпали, знайти єдине місце в країні, де приймають на утилізацію ртутні термометри, й порадити найвигіднішу професію майбутнього.

Усі вони – частина команди «Новинної Групи Україна». За що люблять свою роботу, з якими неординарними та стереотипно нетиповими для жінок ситуаціями їм доводилося стикатися, а також, які заняття до душі кожній із них у вільний час – читайте далі.

Людмила Горбач працює редактором з аналітики в «Новинній Групі Україна». Народилась в місті Прилуки Чернігівської області, де й почала роботу на місцевому телеканалі. Була й кореспондентом, і оператором, і режисером монтажу. Нині ж є частиною нашої потужної новинної команди.

Горбач

«На каналі Україна спершу працювала журналістом. 2 роки я провела в постійних відрядженнях на сході України. Можливо, тоді я робила більше роботи, яку не вважають типово жіночою. Безглуздий стереотип, як на мене. Всім може бути боляче, важко, й у всіх бувають миті, коли стає страшно. За роки роботи в телевізорі їздила у відрядження в різні країни. Була свідком історичних подій. Томос у Стамбулі Україна отримала на моїх очах. Президенти, Прем’єри десятків різних країн говорили, як подолати голод, безгрошів’я, епідемії на Всесвітньому Гуманітарному саміті, а я вже потім по телевізору розказувала, що вирішили. Нині я – редактор. Часто доводиться вивчати великі масиви даних, щось обраховувати, порівнювати, вишукувати в сотнях сторінок тексту один найважливіший рядок. Тексти здебільшого про економіку, енергетику, комунальну сферу. Зараз, як ніколи, мені згодилась моя економічна освіта. Є ще й педагогічна. Мабуть, тому люблю ділитись досвідом. Проводжу тренінги.

На полиці із взуттям у мене лежать пуанти. Танцюю тричі на тиждень попри все. Подорожі, в’язання гачком і спицями – це теж мої захоплення. А поруч завжди ті, хто мріє разом зі мною – моя сім’я та друзі».

Інна Гуріненко народилася в Черкасах. Нині працює кореспонденткою новин «Сьогодні» на телеканалі «Україна». 

Гуріненко_редакція

«Історії про людей і для людей – моя робота – і є моє хобі. Гадаю, в будь-якій діяльності є труднощі й переваги. Тому обираючи фах, впевнена, варто спершу ретельно розпитати про недоліки, і якщо вони не злякали, а навпаки, захотілося саме цього – то до праці! Найскладніше для мене в роботі те, що мене спершу сприймають несерйозно. Позаяк приємну зовнішність, лагідний голос, доброзичливість чомусь сприймають за слабкість і некомпетентність. Метал у голосі і постійна демонстрація глибокого розуміння суті питання зі спікерами, з якими, здавалося б, я одного рівня освіти й соціального статусу – це must have мого робочого дня. А от із людьми на вулиці, на базарі чи в складних життєвих ситуаціях, навпаки, потрібна лагідність і відкритість, жодної зарозумілості чи демонстрації зверхності. Коли люди відчувають, що їх приймають, і байдуже на одяг, зовнішність, спосіб життя чи заробітку, тоді починають довіряти. Це дуже приємно та продуктивно в роботі. Гадаю, для журналіста важлива довіра людей».

Ірина Щербак працює спеціальною кореспонденткою телеканалів «Україна» та «Україна 24».

Щербак

«Чи то мені так щастить (скоріш за все, так і є), але частенько дістаються нетипові для жінок завдання. Спускалася на 900 метрів під землю у вугільну шахту, разом з кремезними гірниками йшла кілометри до місця видобутку вугілля, й тільки пройшовши цей шлях, шахтарі почали серйозно мене сприймати. Схоже, спершу дещо легковажне ставлення було, коли працювала в гарячих умовах, знімаючи сталевара, який і вдень, і вночі чаклує над металом при 200 градусах. Коли говорять: "Сюди не можна – небезпечно!", – я знаходжу тисячу аргументів, чому зараз маю знімати саме з цього місця. Ще чимало всього було, на перший погляд, нетипового для нас, жінок. Та направду, я отримую задоволення від цього, адже в реальному житті такого ніколи не спробувала б. За це обожнюю те, що роблю. Спочатку говорю "так" і тільки потім думаю, на що підписалась. Люблю ранковий біг і малювати на своїй затишній лоджії».

Анастасія Катаєва – спеціальний кореспондент телеканалу «Україна 24». Народилася в Запоріжжі. Навчалася і працювала в Дніпрі – місті, з яким себе повністю асоціює.

Катаєва

«Я – спеціальний кореспондент. Роблю матеріали про енергетику, промисловість і податки. У нетипові ситуації потрапляю часто: буваю на заводах, теплоелектростанціях та навіть спускалася в шахту. І зазвичай вже після цих слів люди навколо дивуються, оскільки не розуміють, як дівчина може бувати у таких місцях, і тим паче, розбиратися в подібних темах.

Деколи також доводиться допомагати оператору носити його техніку. А вона інколи важить майже, як я сама (жартую, звісно, але й справді, тяжка техніка). Носити її мені допомагають навички, які отримала від свого хобі. Три рази на тиждень відвідую спортивну залу. І це не просто заняття з двома гантелями по 2 кг, а такі, що потім додому потім просто приповзаю. І ще додатково по два рази на тиждень виходжу в парк на пробіжку. Рахую калорії, читаю багато про анатомію та нутриціологію, оскільки подобається розуміти, як саме працює тіло».

«Медіа Група Україна» входить до складу SCM 

Конфіденційність та захист персональних даних

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь